W lutym 2022 roku nasza szkoła przystąpiła do międzynarodowej współpracy z trzema  szkołami oraz  dwoma  organizacjami  z Portugalii i Niemiec w ramach projektu Erasmus + „ Innovative Teaching/ Learning Approaches”.

Nasi partnerzy to szkoła z Rumuni-Liceul Tehnologic Dragomir Hurmuzescu Medgidia, dwie szkoły z Turcji-  Ozel Adalya Anadolu Lisesi  i  Özel Antalya Vizyon Koleji Anadolu Lisesi , Cofac cooperative de formacao e animacao cultural crl z Portugali i ARDA Beratung & Bildung GmbH  z Niemiec.

Celem realizowanego projektu jest pogłębienie wiedzy z zakresu STEM i STEAM,  rozwijanie umiejętności cyfrowych, poznanie nowych narzędzi cyfrowych usprawniających proces kształcenia w zakresie nauk ścisłych, gamifikacja. Projekt jest  doskonałą możliwością do poznania rumuńskiego i tureckiego systemu edukacji, kultury tych krajów oraz wymiany doświadczeń w zakresie rozwijania umiejętności cyfrowych uczniów oraz wykorzystania nowoczesnych technologii w procesie nauczania. Na pewno będzie to kolejna niezapomniana przygoda dla uczniów naszej szkoły.

Chcesz poznać naszych partnerów?  Oto oni:

Liceul Tehnologic Dragomir Hurmuzescu Medgidia

  https://www.dragomirhurmuzescu.ro

Ozel Adalya Anadolu Lisesi

https://www.adalyakoleji.com

Özel Antalya Vizyon Koleji Anadolu Lisesi

https://www.vizyonkoleji.k12.tr

Cofac cooperative de formacao e animacao cultural cr

https://www.cofac.pt

ARDA Beratung & Bildung GmbH 

https://www.ar-da.de