Formularz zgłoszeniowy – pracodawca

Formularz zgłoszeniowy – przedstawiciel instytucji, rodzic, nauczyciel

Formularz zgłoszeniowy – doradca zawodowy

Warsztaty 27 września 2023 r. (oferta dla uczniów)

kierunek tytuł opis
technik informatyk

Projektowanie wspomagane komputerowo 3D/Robo

 

 

 

 

Podstawy przemieszczania robotów MINDSTORMS

Uczestnicy warsztatów poznają interface programu Thinkercad oraz dostaną własną przestrzeń roboczą do tworzenia projektów. Zaprezentowane narzędzia    i techniki modelowania 3D umożliwią uczniom zaprojektowanie własnego modelu, dostosowanie jego parametrów, a następnie wydrukowanie go na drukarce.

 

Uczestnicy poznają podstawy programowania robotów LEGO Mindstorms: zapoznają się z interfejsem programu, komendami (poruszania do przodu, tyłu, skręcania, obrotem modelu wokół własnej osi), wykorzystaniem czujnika odległości.

technik tyfloinformatyk Jak czytają i piszą osoby niewidome? Prezentacja pisma Braille’a i specjalnych technik komputerowych Uczestnicy zapoznają się z działaniem drukarki brajla i zastosowaniem pisma w życiu codziennym, a także elektronicznymi, podręcznymi notatnikami brajla do zapisywanie tekstu. Wykonają ćwiczenia z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, zapoznają się z obsługą wygrzewarki do papieru pęczniejącego.
technik logistyk/magazynier Dokumenty magazynowe          i transportowe oraz charakterystyka gałęzi transportu Uczestnicy zapoznają się z dokumentacją występującą w obrocie magazynowym, a następnie uzupełnią druki magazynowe zgodnie ze wskazanym zadaniem (dostawa surowców, wydanie towaru klientowi itd.).   Uczniowie poznają zalety i wady poszczególnych gałęzi transportu oraz wskażą ich udział w transporcie światowym, wyznaczą trasy przewozu oraz ustalą czas pracy kierowcy w transporcie samochodowym.
technik hotelarstwa Zostań mistrzem parzenia kawy! Uczestnicy zapoznają się z historią powstania kawy, jej rodzajami oraz metodami zbierania. Podczas warsztatów będą mogli zaobserwować proces przygotowywania espresso oraz tworzenia z niego napojów.
technik obsługi turystycznej Organizowanie imprezy turystycznej. Przygotowanie do wyjazdu Uczestnicy zmierzą się z grą polegającą na rozpoznawaniu atrakcji turystycznych Białegostoku, kuchni i tradycji lokalnej. Będą mogli spakować walizkę zgodnie z wymogami linii lotniczych, a także   ułożyć  profesjonalny program imprezy turystycznej.

technik fotografii

i multimediów

Warsztaty z fotografii portretowej w studio Uczestnicy zostaną zapoznani z tajnikami warsztatu fotografa. Nauczą się m.in.: jak dobierać rodzaje lamp błyskowych, jakich modyfikatorów używać, w jaki sposób pracować na lampach i dobierać ich moc manualnie. Poznają teorię dotyczącą oświetlenia           i wykonywania sesji studyjnej. Staną się kreatorami swojego wymarzonego obrazu.
technik reklamy

Nazwa firmy i co dalej?

 

Tworzenie sloganu i logo dla danej firmy.

Kreatywne sposoby tworzenia logo – warsztaty komputerowe.

 

Uczestnicy nabędą umiejętności dotyczące tworzenia sloganów oraz projektowania znaku firmowego (logo) w programie komputerowym (graficznym CorelDRAW). Warsztaty będą zawierać część wprowadzająca – teoretyczną oraz praktyczną – projektową.

technik poligrafii

i obróbki cyfrowej

Warsztaty z podstaw poligrafii Uczestnicy zapoznają się z podstawowymi pojęciami związanymi z poligrafią oraz profesjonalnym sprzętem wykorzystywanym w produkcji poligraficznej. Obejrzą gotowe materiały oraz półprodukty. Poznają oprogramowanie wykorzystywane do projektowania i przygotowania materiałów do druku.

 

 

Więcej szczegółów podamy wkrótce.