AKREDYTACJA ERASMUS+ 2022.

Spotkanie z przygotowania kulturowego do zagranicznych staży w Hiszpanii

W dniu 11.01.2023r. odbyło się spotkanie z uczestnikami projektu o nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000054807 w ramach przygotowania kulturowego.

Podczas spotkania przedstawione zostały przez Partnera zagranicznego projektu oraz koordynatora projektu:
– informacje o Walencji i Hiszpanii;
– specyfice regionu oraz jego kulturze, zwyczajach, języku;
– przedstawione zostały przez partnera zagranicznego propozycje miejsc stażu w Walencji oraz kulturowej oferty podczas czasu wolnego uczestników staży;
– przeprowadzono rozmowy indywidualne z każdym z uczestników projektu mające na celu lepsze dopasowanie kompetencji i możliwości uczniów z oczekiwaniami i potrzebami przedsiębiorstw z regionu Walencji.

Projekt staży zagranicznych o nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000054807 realizowany jest ze
środków Erasmus + sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe

 

Przygotowanie językowe

W grudniu 2022r. i styczniu 2023r. odbyły się zajęcia z języka angielskiego (15 godzin) prowadzone przez Pana Williama Stephena zatrudnionego przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Białymstoku przygotowujące uczestników do wyjazdu na staże zagraniczne w Walencji (Hiszpania)

w ramach projektu o nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000054807 realizowanego w ramach programu
Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.”

 

Zajęcia pedagogiczne przygotowujące do wyjazdu na staże zagraniczne w Hiszpanii

27 stycznia 2023 roku uczniowie wyjeżdżający na staż do Hiszpanii zapoznali się z zasadami skutecznego komunikowania się z hiszpańskimi rówieśnikami, dyskutowano o sytuacjach
jakie mogą nas spotkać podczas stażu i w czasie wolnym, jak radzić sobie ze stresem i z kim kontaktować się, jak będą wyglądać pierwsze dni w Walencji.

Rozmawiano w gronie koordynatorów wyjazdu, opiekunów z uczniami i ich rodzicami na temat efektywnego i bezpiecznego wykorzystania czasu spędzanego za granicą. Podkreślano i
zwracano uwagę na zagadnienia związane z bezpieczeństwem oraz różnicami kulturowymi.

Wszyscy uczestnicy spotkania z zainteresowaniem i zaangażowaniem słuchali i wymieniali się informacjami oraz zadawali pytania do opiekunów i osób zaangażowanych w organizację
wyjazdu.

mężczyzna w swetrze stoi tyłem, w sali ludzie siedzą w ławkach szkolnych mężczyzna w swetrze, w sali ludzie siedzą w ławkach szkolnych mężczyzna w swetrze, w sali ludzie siedzą w ławkach szkolnych

Fotorelacja z realizacji stażu zawodowego W Walencji, Hiszpania w ramach programu Erasmus+ Akredytacja 2002.

Uczniowie odbywali staż od 30.01.2023 do 17.02.2023

młody chłopak siedzi przy biurku przy komputerzemłoda dziewczyna stoi w salonie fryzjerskimdziewczyna z aparatem robi zdjecie, sesja zdjeciowagrupamłodych ludzi patrzy na obraz grupa młodych ludzi w biurze pozuje do zdjeciadziewczyna z aparatem robi zdjecie, sesja zdjeciowamłoda dziewczyna w salonie fryzjerskim myje włosy kobieciedwie młode dziewczyny z aparatami pozują do zdjeciamłody chłopak siedzi przy biurku przy komputerzemłoda dziewczyna w salonie fryzjerskim suszy włosyobieciegrupamłodych ludzi pozuje do zdjecia na tle zabytkowego budynkugrupamłodych ludzi pozuje do zdjecia na tle zabytkowego budynkumłoda dziewczyna w salonie fryzjerskim maluje włosy kobieciemłoda dziewczyna w salonie fryzjerskim suszy włosy kobieciedwoje młodych ludzi pozuje do zdjęcia w sklepie

Spotkanie ewaluacyjne z wyjazdu uczniów ZSTiO w Białymstoku do Hiszpanii

W dniu 27.02.2023r. odbyło się spotkanie ewaluacyjne z wyjazdu uczniów ZSTiO w Białymstoku do Hiszpanii na staże zagraniczne w ramach projektu nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000054807 realizowanego ze środków Programu Erasmus + sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.
 
Uczniowie i nauczyciele podczas spotkania wypełnili ankiety po powrocie, mieli możliwość podsumowania wyjazdu, indywidualnej oceny staży oraz opowiedzenia niezapomnianych przygód i wspomnień z wyjazdu.
grupa uczniów siedzi przy stoiskach komputerowych w sali lekcyjnejgrupa uczniów siedzi przy stoiskach komputerowych w sali lekcyjnejgrupa uczniów siedzi przy stoiskach komputerowych w sali lekcyjnejgrupa uczniów siedzi przy stoiskach komputerowych w sali lekcyjnej