Szkoła Myślenia Pozytywnego

W 2019 r. przystąpiliśmy do autorskiego programu certyfikacji szkół –„Szkoła Myślenia Pozytywnego”, stworzonego przez Fundację „Instytut Edukacji Pozytywnej”.

Głównym celem Programu jest promocja i profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz nauka, jak dbać o dobrostan psychiczny. Szkoła Myślenia Pozytywnego to przesyłane przez Instytut Edukacji Pozytywnej zadania do wykonania z uczniami w szkole. Ich realizacja uczy młodzież empatii, zrozumienia i pracy nad otwartością, holistycznym dbaniem o zdrowie, siebie i otoczenie.

W czasie trwania Programu, zgodnie z podanymi tematami, wspólnie ze społecznością szkolną poznajemy różnorodne aspekty wpływające na zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych z ich otoczenia. Uczymy się, jak dbać o samych siebie i innych. Staramy się zmieniać naszą rzeczywistość tak, aby wspierała w nas dobrostan psychiczny i motywowała do edukacji, pozytywnej komunikacji oraz uczyła, jak radzić sobie ze stresem czy lękiem. Ze zrealizowanych zadań przesyłamy comiesięczne raporty, które są oceniane i nagradzane rocznym certyfikatem.

Wysyłaliśmy na szkolnym FB codzienne Pozytywne myśli na Dzień Dobry, powstają i są emitowane na szkolnym korytarzu pozytywnie motywujące filmiki, organizujemy wystawy prac uczniów, realizujemy ciekawe spotkania i konkursy.

Szkolnym koordynatorem projektu jest Pani Barbara Gierej.