dwóch męzczyzn w średnim wieku , jeden z nich przemawia do miktrofonu

Oficjalne otwarcie projektów zrealizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021

Podczas oficjalnego otwarcia projektów zrealizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021 odwiedził nas Prezydent Pan Tadeusz Truskolaski. Wśród zaproszonych gości były również niesamowite panie, projektantki mody, które stale współpracują ze szkołą i wspierają jej działalność – Barbara Piekut i Edyta Uss-Mazewska.
Zrealizowane projekty:
„Centrum Aktywności Lokalnej Osiedla Sienkiewicza” – remont i wyposażenie biblioteki i czytelni szkolnej oraz korytarza.
„Manufaktury Mody” – remont i wyposażenie pracowni przemysłu mody i magazynów odzieżowych.
Serdecznie gratulujemy Małgorzacie Wirkin, która wygrała w konkursie na Logo Centrum Aktywności Lokalnej…
Dziękujemy za możliwość zaprezentowania wystawy fotografii mody „Kobieta Wschodu Anna Karenina” Dawida Klepadło udostępnionej dzięki uprzejmości Dom Kultury „Śródmieście” w Białymstoku oraz Stowarzyszenia na rzecz Muzeum Mody i Tekstyliów ITE w Białymstoku.
Projekty i stylizacje:
Barbara Piekut MO.YA fashion
Edyta Uss-Mazewska MADE BY USS
Wojciech Bokłago
Podczas uroczystości odbył się także pokaz mody w wykonaniu szkolnego koła modelingu i zaprezentowano stroje zaprojektowane i uszyte przez uczniów kierunku technik przemysłu mody w pracowniach powstałych w projekcie Manufaktura Mody. Stroje zostały przygotowywane na Ogólnopolskie Konkursy Szkół Mody Siła koloru w Warszawie, Sztuka Przeobrażeń w Rzeszowie oraz Kreacje Prowokacje w Radomiu.
Były również warsztaty z projektowania i przestrzennego modelowania.
Foto: Piotr Mojsak