XV Papieskie Forum Młodych

XV Papieskie Forum Młodych

w hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II 

18 maja 2020 r. godz. 11.00

pod patronatem Kard. Stanisława Dziwisza i Arcybiskupa Tadeusza Wojdy 

Transmisja na portalu: Facebook.

Dnia 18 maja 2020 r., w setną Rocznicę Urodzin Świętego Jana Pawła II  Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi we współpracy z Wydziałem Katechetycznym Kurii Metropolitalnej Białostockiej oraz Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku serdecznie zaprasza na XV Papieskie Forum Młodych pod hasłem: Spotkałem Świętego
na stronę: www.facebook.com/papieskieforumlodych/. Transmisja rozpocznie się o godz. 11.00.

        W programie: wywiad Papa Grupy z kard. Stanisławem Dziwiszem, konferencja
ks. Tomasza Kozłowskiego dla młodzieży, świadectwa spotkań z Ojcem Świętym, transmisje słów Papieża skierowanych do młodych ludzi. Nie zabraknie też Barki i na koniec błogosławieństwa relikwiami Jana Pawła II. Na żywo będzie możliwość czatu, wpisania słów wdzięczności oraz swoich intencji modlitwy za wstawiennictwem Świętego. Po forum w zebranych intencjach zostanie odprawiona Msza Święta.

Do wyrażenia hołdu wdzięczności Ojcu Świętemu  zapraszamy młodzież poprzez refleksję na temat:  Czego dziś uczy Święty Jan Paweł II młode pokolenie?
Można wykonać:  plakat, którego zdjęcie umieścimy na stronie, grafikę multimedialną, napisać wiersz, krótkie rozważania papieskich słów, zredagować modlitwę bądź skomponować utwór muzyczny. Materiały należy nadsyłać do dnia 10 maja na adres: joanna.szydlowska@cen.bialystok.edu.pl  Najlepsze prace zostaną nagrodzone.

Również starsi – Pokolenie JPII zaproszone jest do podzielenia się swoim świadectwem spotkań z Ojcem Świętym. Jeśli otrzymamy Państwa zdjęcia, krótkie wspomnienia, refleksje z Jego nauczania, może cytaty, które zapadły Państwu w pamięć i jak motto prowadziły przez życie najpóźniej do dnia 10 maja na adres: papieskieforummlodych@gmail.com wówczas postaramy się umieścić je na stronie Forum i w miarę możliwości przedstawić podczas wydarzenia. 

Do zobaczenia na facebooku!

W imieniu organizatorów:

               Mariusz Pęza                                                                                               Barbara Bachurek                                                              
     Dyrektor ZSTiO w Białymstoku                                                                                        dekanalny wizytator
                                                                                                                                      Wydziału Katechetycznego
                                                                                                                           Kurii Metropolitalnej Białostockiej