XIX Papieskie Forum Młodych

XIX Papieskie Forum Młodych już za nami!

16 maja Centrum Wystawienniczo – Konferencyjnym naszej archidiecezji gościło przedstawicieli białostockich szkół ponadpodstawowych naszego miasta na XIX Papieskim Forum Młodych pod hasłem „Nie lękajcie się iść pod prąd”.  Grupka młodzieży z naszej szkoły we współpracy z uczniami z I LO oraz ZSE pod kierunkiem p. Barbary Bachurek przygotowała film – „wywiad” ze Św. Janem Pawłem II pt. „Co Ty na to, Ojcze Święty?” oraz ciekawą, inspirującą do refleksji pantomimę. Usłyszeliśmy piękne przesłanie ks. Arcybiskupa Józefa Guzdka oraz świadectwo życia młodego człowieka związane z tegorocznym tematem. Zachwycił nas również krótki koncert ks. Adama Anuszkiewicza, a w korytarzu Centrum mogliśmy podziwiać wystawę zdjęć naszych klas fotograficznych. Każdy z uczestników wychodząc mógł wziąć dla siebie kartkę z krótkim fragmentem słów Papieża. Uwieńczeniem spotkania była Msza Święta w Bazylice, a po niej, pod pomnikiem Ojca Świętego zaśpiewaliśmy urodzinową „Barkę”.

Wyrazy wdzięczności kierujemy wobec współorganizatorów, przybyłych gości, darczyńców, opiekunów przybyłych grup. Dziękujemy katechetom z naszej szkoły oraz p. Kamili Antoniuk, p. Justynie Worowskiej, p. Katarzynie Hibl za pomoc w przygotowaniach forum. Relację z

Retransmisja wydarzenia jest dostępna na kanale You Tube: https://www.youtube.com/watch?v=TwPYVvJ1IrI

TVP3 przedstawiła krótką relację z Forum emitowaną w białostockim „Obiektywie”: https://bialystok.tvp.pl/77561314/papieskie-forum-mlodychfot-tvp3-bialystok