grupa uczniów ubranych na czarno trzyma w rękach podkładki, czyta

Wieczornica upamiętniająca wywózki Polaków do ZSRR po 17.09.1939 roku

Nasza społeczność zgromadziła się na wieczornicy poświęconej wywózkom Polaków do ZSRR po 17.09.1939 roku. Była to nie tylko wzruszająca, ale także niezwykle ważna uroczystość, mająca na celu uczcić pamięć i oddać hołd tym, którzy przeszli przez ten tragiczny okres naszej historii.

W wyniku deportacji rodzin oraz zesłań do więzień i obozów pracy na terytorium ZSRR, ponad 1.200.000 ludzi polskiej narodowości zostało dotkniętych tym dramatycznym wydarzeniem. Młodzież naszej szkoły postanowiła podjąć działania, aby nie tylko zachować pamięć o tych wywózkach, ale także podzielić się tym tragicznym fragmentem historii z szerszą społecznością.

Podczas wieczornicy nasi utalentowani uczniowie zaprezentowali wzruszające przedstawienie, które poruszyło serca wszystkich obecnych. Przekazaliśmy nie tylko faktograficzne informacje, ale także próbowaliśmy oddać emocje i przeżycia tych, którzy stracili swoje domy i bliskich w tamtym czasie.

Dzięki tej inicjatywie, społeczność naszej szkoły i wszyscy obecni na wieczornicy mogli lepiej zrozumieć tragiczne konsekwencje tamtych czasów oraz wyrazić szacunek i wdzięczność wobec tych, którzy ucierpieli. To ważne, aby pamiętać o historii i nigdy nie zapominać o przeszłości.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej wieczornicy oraz tym, którzy wzięli udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Wasza obecność i wsparcie są niezwykle cenne. Pokazaliśmy, że pamięć o przeszłości jest ważna dla naszej społeczności i że jesteśmy gotowi działać, aby przekazywać tę historię dalej.

Razem budujemy świadomość i szacunek dla naszej historii. Niech pamięć o tych wywózkach i ich ofiarach będzie zawsze obecna w naszych sercach i umysłach. Nie zapomnimy.