grupa uczniów pozuje do zdjęcia

Technik przemysłu mody zdobył Łódź!

Łódź, miasto o bogatej historii przemysłowej i kulturalnej, nieustannie zachwyca swoimi możliwościami. Ostatnio nie tylko technik fotografii i multimediów odwiedził to miejsce, ale także technik przemysłu mody dostrzegł jego niezwykłe uroki. W tym roku szkolnym nasi uczniowie mieli okazję odwiedzić Targi Mody Fashionweare oraz prestiżowe Centralne Muzeum Włókiennictwa, dzięki wsparciu projektu #StaszicTeam, który uzyskał finansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z najnowszymi trendami i osiągnięciami w branży mody na Targach Mody Fashionweare. Targi te przyciągają zarówno utalentowanych projektantów, jak i entuzjastów mody z całego kraju. Młodzież podziwiać oryginalne kolekcje, które z pewnością zainspirują ich do twórczych działań w przyszłości.

Nieodłącznym elementem wizyty było również odwiedzenie Centralnego Muzeum Włókiennictwa, które jest prawdziwą skarbnicą wiedzy o historii i rozwoju przemysłu włókienniczego w Łodzi. Wspaniałe eksponaty prezentowane w muzeum ukazują ewolucję mody i technologii związanych z produkcją tkanin. Nasi uczniowie mieli okazję poznać historię i tajniki tego fascynującego przemysłu, co na pewno poszerzyło ich horyzonty.

Nie można zapomnieć, że wyjazd naszych uczniów był możliwy dzięki wsparciu projektu #StaszicTeam, który otrzymał finansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. To doskonały przykład, jak inicjatywy edukacyjne mogą otworzyć drzwi do nowych doświadczeń i umożliwić młodym ludziom rozwijanie swoich pasji.