młoda dziewczyna przy stole szyje ubranie

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Szyciu

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Szyciu ! 2 miejsce zajęła Rasaeva Khavra uczennica kl.IV dp technik przemysłu mody 🏆 24 marca 2023 roku odbyły się X Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Szyciu, organizowane przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Szyciu to szansa na zaprezentowanie wysokich umiejętności krawieckich. W tegorocznych Mistrzostwach wzięło udział aż 20 uczestników ze szkół kształcących w branży mody, w tym Rasaeva Khavra uczennica Technikum ZSTiOzOI Przygotowania do konkursu trwały pod okiem Pani Joanny Żaworonek. Zadaniem konkursowym było wykrojenie i uszycie sukienki własnego projektu w rozmiarze 36 lub 38 w czasie 5 godzin. Jury złożone z wykładowców SAPU przyznało II miejsce Rasaeva Khavra.

Nagrodą jest bezpłatny 2 tyg. kurs konstrukcji i modelowania ubioru.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!