dwie kobiety stoją na tle parawanu z dekoracjami, w rękach trzymają podkładki i mikrofony

Wizyta ks. Arcybiskupa Józefa Guzdka – Metropolity Białostockiego

Dnia 17. 10. 2022 r. gościliśmy w naszej szkole ks. Arcybiskupa Józefa Guzdka – Metropolitę Białostockiego. Krótkie spotkanie z Dyrekcją, nauczycielami i reprezentantami klas przebiegło w nawiązaniu do minionego Dnia Papieskiego pod hasłem: „W blasku prawdy, dobra
i piękna”.

Pan Dyrektor Mariusz Pęza krótko przedstawił naszą szkolę, po czym głos zabrał ks. Arcybiskup. Nawiązał do praw i marzeń młodzieży, stawiania sobie wymagań, szukania wartości w życiu. Wskazał na konieczność szukania prawdy, by życie nabierało najgłębszego sensu i piękna. Nie zabrakło wątków osobistych i  wspomnień z Wadowic – miejsca urodzin Arcybiskupa. Następnie Gość wręczył nagrody laureatom konkursu plastycznego zorganizowanego przed jego wizytą we współpracy z biblioteką szkolną i Panią Justyną Worowską.
Uczestnicy spotkania obejrzeli też fragment pantomimy, przygotowywanej przez Papa Grupę, w której przypomniano nauczanie Św. Jana Pawła II do młodzieży z Westerplatte. Na zakończenie przedstawiciele Papa Grupy rozdali obecnym krótkie fragmenty papieskiego nauczania. Wraz z podziękowaniami wręczono Gościowi haftowany w naszej szkole jego herb oraz bukiet białych róż, które po błogosławieństwie trafiły w ręce zaskoczonych i uradowanych uczniów i nauczycieli.

Spotkanie z pewnością pozostanie długo w naszej pamięci.