List skierowany do Uczniów

„Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni.

Razem łatwiej, radośniej, mądrzej i bezpieczniej”

Janusz Korczak

 

Drodzy Uczniowie,

Za nami wszystkimi niełatwy rok. Rok zdalnego nauczania, życia online i samotności przed komputerem. Dla wielu z Was to pewnie także rok strachu o zdrowie swoje i swoich najbliższych. Tego wszystkiego my – Wasi nauczyciele – jesteśmy w pełni świadomi. Rok pandemii obrabował nas wszystkich z rytuałów normalności przynależnych młodym ludziom i ich nauczycielom. Zdajemy więc sobie sprawę z faktu, że jest w Was dużo lęku i obaw związanych chociażby z powrotem do szkoły.

Moi Drodzy!

Szkoła jest miejscem nauki. Tu macie zdobyć wiedzę i umiejętności, które pomogą Wam w przyszłym dorosłym już życiu. Nie będziemy kryć – nauka jest ważna, bardzo ważna. Ale są sprawy, które dla nas – Waszych nauczycieli – są równie ważne. To relacje między nami. To poczucie wspólnoty, które staramy się razem z Wami tworzyć. To odpowiedzialność nie tylko za to, co macie w głowach ale także za to, co macie w sercach. Dlatego nie bójcie się tego powrotu do szkoły i do normalności.  Wierzymy w Waszą mądrość i odpowiedzialność za siebie i swoje czyny, także za swoją naukę. Naprawdę zależy nam na Was, na Waszym samopoczuciu. Teraz chcemy odbudować Wasze poczucie wspólnoty z koleżankami i kolegami, z klasą, z nami. Chcemy, byście na nowo poczuli, że ZSTiO to Wasze miejsce na ziemi. Dlatego czekamy na Was niecierpliwie, bo szkoła bez Was jest pusta i smutna.

 

                                                                                                                          Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

ZSTiO z Oddziałami Integracyjnymi