tablica szkolna z narysowanym kredą symbolem liczby pi

Dzień liczby π w ZSTiOzOI – konkursy

14 marca obchodzimy dzień liczby π – najsławniejszej liczby na świecie!

Zachęcamy do obejrzenia, krótkiego filmiku o liczbie π, w którym znajdziecie informacje i ciekawostki o tej wyjątkowej liczbie.

Mamy też dla Was dwa konkursy:

Konkurs online wiedzy o liczbie :

Odbędzie się w poniedziałek 15 marca o 18:00. Tego dnia każdy z uczniów naszej szkoły otrzyma na dzienniku elektronicznym link do testu z pytaniami z wcześniej obejrzanego filmu. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wejść w podany link i postępować zgodnie z instrukcjami. Wśród najlepszych wyników zostaną rozlosowane nagrody, a klasa, której uczniowie zdobędą łącznie najwięcej punktów wygrywa cztery duże π ze na zakończenie roku szkolnego.

Konkurs na π-plakat:

Zrób plakat o tematyce związanej z liczbą π. Zdjęcia plakatów należy wysyłać na adres jowita_wielgat@zstio.net.pl do środy 17.03.2021r. Autorzy najciekawszych plakatów zostaną nagrodzeni!

Wyniki konkursów ogłosimy na naszej stronie 😊