Wizyta studyjna

W dniach 20-21 lutego 2021 r. odbyła się wizyta studyjna finalistek Międzynarodowego Konkursu na Najlepszego Projektanta „Fashion in Białystok” w Atelier Artystycznym Eweliny Baran w Warszawie. Jej celem były warsztaty mające na celu rozwinięcie wyobraźni oraz kreatywności młodych projektantów. Uczestniczki otrzymały zadanie do wykonania, które polegało na połączeniu 3 inspiracji jednocześnie. Każda miała do dyspozycji 10 metrów tkaniny, zdjęcia z inspiracjami, manekiny oraz dodatki pasmanteryjne. Zadanie – upięcie na manekinie bez rozcinania tkaniny i ozdobienie sukni samodzielnie wykonanymi kwiatami. Głównym celem kreacji przestrzennej była praca z fakturą tkaniny, modelowaniem przestrzennym oraz bardzo kreatywnym kształtowaniem formy – odmiennej od tradycyjnego szycia ubrań.

Efekt: zapraszamy do obejrzenia zdjęć z 2 dni tego niezwykle inspirującego spotkania 4 utalentowanych i kreatywnych projektantek.