maseczki we wzory z sercem

Maseczka za życzenia!

Walentynki – coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne. We Francji panowie wysyłają swoim ukochanym piękne bukiety z załączonym zaproszeniem do teatru, a w Japonii to kobiety rozpieszczają płeć przeciwną wręczając mężczyznom czekoladki, inne dla ukochanego i inne dla znajomych i przyjaciół. Polska czerpie z każdej tradycji. Dzień 14 lutego stał się więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami.

Uczniowie kierunku technika przemysłu mody postanowili zorganizować nietypową akcję „Maseczka za życzenia” . Zaprojektowali maseczki i uszyli je na zajęciach.

Osoby, które chciałyby otrzymać taką maseczkę za darmo, jedyne co muszą zrobić, to zostawić życzenia walentynkowe na tablicy przy wejściu do szkoły od ul. Ogrodowej. Akcja rozpoczyna się we wtorek.


Organizatorem akcji jest pani Joanna Żaworonek i kl. IIIA. Dziękujemy za pomoc i wsparcie kl. II dp oraz paniom Elzbiecie Gawełko i Beacie Poźniak.