Fotorelacja

Kategoria suknia wieczorowa:

1 miejsce – Paulina Puchała

Awangardową kolekcję tworzą trzy  suknie wieczorowe w kolorach żółto-czarnym, fuksji i granatu.  Projektant wykorzystał satynę,  atłas i szyfon. Pomysł na stelaże został zaczerpnięty z konstrukcji ramy wiatraka domowego. Całość przełamuje stereotypowe spojrzenie na elegancję.

2 miejsce – Ilona Ryszczuk

Kolekcja inspirowana elegancją i malarstwem. Zostały w niej użyte materiały budowlane oraz farby akrylowe . Łączą w sobie delikatność i przekaz – kobiety mogą prowokować i zachwycać. Są mistrzyniami tworzenia niepowtarzalnych wizerunków.

3 miejsce – Natalia Kwiotek

Inspiracją do stworzenia kolekcji były prace holenderskiego grafika Mauritsa Cornelisa Eschera. Punktem wyjścia stało się jego zamiłowanie do powtarzania regularnych kształtów według logicznego schematu symetrii. Suknie w różny sposób prezentują dokonania artysty, stając się również niezależnymi dziełami sztuki.

Agnieszka Marynowska

Inspiracją do stworzenia kolekcji była zmysłowa kobieta, która nie boi się wyrazić zdania i jest świadoma swojego ciała. Pewna siebie – zna swoją wartość. Jest jak zwiewny oddech wiosny, który ogrzewa swą miłością świat. Suknie zostały wykonane ze zwiewnego szyfonu oraz połyskującej tkaniny.  Całości dopełniają kwiatowe akcenty oraz metalowe elementy zdobnicze.

Kategoria: suknia koktajlowa

1 miejsce – Monika Krukowska

Kolekcja skierowana do grupy nowoczesnych, młodych kobiet, które w sytuacjach wymagających elegancji chcą wyglądać nowatorsko, ale także czuć się swobodnie. Główną inspiracją były ulice Japonii – współczesna architektura oraz popularne elementy strojów. Charakteryzuje się czarno-białą kolorystyką. Użyte łączenia elementów nadają ubiorowi geometryczne kształty. Stylizację wyróżnia subtelny kołnierzyk i długie, poszerzane rękawy.

2 miejsce – Weronika Wiktoria Citko

Kolekcja symbolizuje  kobiecość, siłę i piękno. Połączenie kolorów niesie za sobą symboliczne przesłanie: róż – symbol namiętności i uroku. Szarość – spokój oraz nowoczesność. Błękit – świeżość, dynamizm, kreatywność i inspiracja. Kolekcja kierowana jest do kobiet w rożnym wieku, które nie boją się wyzwań i są pewne swego.

3 miejsce – Karol Franciszkowicz

Kolekcja inspirowana chwilą natchnienia. Wyraża naturalność, klasykę oraz retro. Wykonana z połączenia tkaniny z koronką. Lekkie i prosto wykończone sukienki zostały przełamane delikatnym patchworkiem.

Gabriela Grusza

Kolekcja inspirowana księżniczkami z bajek Disneya. Aurora, Ariel oraz Kopciuszek – każda z nich przechodzi coś, na co nie była gotowa. Aurora rani się w palec i zasypia, Ariel zakochuje się w człowieku nieakceptowanym przez ojca, a Kopciuszek zostaje służącą swojej macochy i przybranych sióstr. Łączy je szczęśliwe zakończenie – miłość.

Natalia Kwiotek

Inspiracją do stworzenia kolekcji była wiosenna łąka i sad – zakwitające pastelowymi kolorami w wielu odcieniach. Spadające z drzew owocowych płatki dyskretnie opadają, wirując w powietrzu w spektaklu gracji i eteryczności. Sukienki wykonane zostały z lekkich transparentnych materiałów.

Martyna Petrych

Kolekcja łączy ze sobą proste konstrukcje z nietypowym wykończeniem i licznymi, dodającymi charakteru całości, zdobieniami. Inspiracją były klasyczne kroje z mody lat 60.