Piękny umysł zamknięty w ciele… historia Kamila Gniedziejko

Kamil Gniedziejko, absolwent ZSTiOzOI, „piękny umysł zamknięty w ciele”… Historia Kamila wzrusza, ale też daje nadzieję, że mimo choroby młody człowiek ma i chce realizować swoje marzenia. I my możemy chociaż w niewielkim stopniu pomóc mu w realizacji tego wszystkiego, co jeszcze chce osiągnąć. A osiągnął już wiele, odkąd zaczął uczęszczać do ZSTiOzOI i poznał Pana Łukasza Matuszelańskiego, nauczyciela programowania, zaczął rozwijać ukryte talenty: zajął się konstrukcją robotów i dronów.  Projekty były realizowane w zespole i zostały nagrodzone Stypendium za innowacyjną myśl techniczną. Wtedy też narodził się pomysł okularów rozszerzonej rzeczywistości, który także został nagrodzony stypendium.

Kamil nie poprzestał na tym, pragnął rozwijać swoje zainteresowania i kształcić się dalej, na Politechnice Białostockiej. Niestety postęp choroby uniemożliwił Kamilowi kontynuację nauki. Teraz potrzebna jest kosztowna rehabilitacja, dzięki której Kamil, który w tym roku skończył 25 lat i tak samo długo choruje na dystrofię mięśniową Duchenne’at (to choroba, która charakteryzuje się zanikiem mięśni), może w jakimkolwiek stopniu, ze względu na postęp choroby, funkcjonować. Ale nie tylko on potrzebuje pomocy, także jego rodzice, którzy przez te 25 lat walczyli o to, aby choroba syna tak szybko nie postępowała, wymagają rehabilitacji i wsparcia.

Wiemy, że razem możemy więcej, że każda złotówka ma moc!

W jaki sposób można okazać wsparcie Kamilowi?

https://zrzutka.pl/4hyuw9

https://www.facebook.com/Coloresin-by-Patryk-104242940939265/ (fanpage brata Kamila, malarza, artysty, który za środki ze sprzedaży obrazów chciałby wspomóc rehabilitację brata i rodziców)

Chcielibyście dowiedzieć się więcej o Kamilu, geniuszu, wynalazcy i młodym chłopaku, który ma jeszcze bardzo dużo planów?

https://vod.tvp.pl/video/sprawa-dla-reportera,12122019,45488257?fbclid=IwAR2Hs_wVZKhKIgBqjYp9UTkgO4Y4rJ_4ekACLuzHjuTMeiCJLHOxeKr1Ebs (Sprawa dla reportera, program Elżbiety Jaworowicz, w którym opisana jest historia Kamila)