Akcja szycia poduszek dla Kobiet po mastektomii: Serce od Serca & ENK

Nie musisz umieć szyć, by pomóc! Zapraszamy do charytatywnej akcji na rzecz Kobiet po mastektomii – czyli operacji usunięcia piersi, której partnerem jest ZSTiOzOI. W 4 godziny chcemy uszyć aż 200 poduszek w kształcie serca dla Pacjentek Białostockiego Centrum Onkologii.

Poduszki w kształcie serca wspierają rehabilitację kobiet po mastektomii na każdym etapie: zarówno bezpośrednio po operacji, jak i wtedy, gdy minęły od niej tygodnie lub miesiące. Noszenie poduszki pod pachą może łagodzić ból nacięcia chirurgicznego, chronić przed przypadkowymi uderzeniami, pomagać w łagodzeniu obrzęku, a także zmniejszać napięcie barku.

W Polsce Projekt SERCE OD SERCA rozpoczął się w 2018 r. i całkowicie CHARYTATYWNY. Poduszki szyją wyłącznie
wolontariusze. Tym razem, oprócz Ery Nowych Kobiet, na zaproszenie Małgorzata Zbyryt, koordynatorki projektu w województwie podlaskim, do akcji włączyły się także ZSTiO z Oddz. Integracyjnymi im. St. Staszica w Białymstoku, firma Creativa House Decor oraz Apteka Anika.

KIEDY?
16 listopada (sobota), g. 10-14

GDZIE?
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Białymstoku
ul. Sienkiewicza 57,
hol główny , parter

JAK?
Dzięki współorganizatorom i sponsorom, zapewniamy wszystkie materiały.
Zaczynamy o g. 10.00 prelekcją i instruktażem, jednak dołączyć można w każdej chwili do godziny 14 – Małgorzata Zbyryt koordynatorka Projekt SERCE OD SERCA w województwie podlaskim wyjaśni, jak wypełniać i zszywać poduszki.

Cel: 200 poduszek w 4 godziny. Sprawdzamy jakość każdej poduszki przed spakowaniem. Uszyte, trafią bezpośrednio do Białostockie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie.