ręka, w ręku kredka, na kartce rysunejk motyla

Biblioterapia w ZSTiOzOI

Okres pandemii i nauka zdalna zaburzyły codzienny rytm życia każdego z nas. Często poszukujemy wsparcia psychicznego. Jedną z jego form może być biblioterapia czyli literatura terapeutyczna. Młodzież naszej szkoły uczestniczyła w tego rodzaju zajęciach „W świecie motyla”. Wykorzystałyśmy bajkę terapeutyczną M. Rydzewskiej „Moja mama nie widzi”. Uczniowie wczuwali się w rolę osób z różami dysfunkcjami; przy pomocy kuchennych rękawic rozpinali i zapinali odzież, wybierali fasolę z pudełka, bez użycia rąk próbowali rysować i odczytywali informacje z ruchu warg.

Na koniec malowali motyla. Symbolem Głuchych jest motyl, najczęściej koloru niebieskiego, gdyż motyle są głuche. Skrzydła motyla natomiast symbolizują barwność i piękno.

Dziękujemy za udział w zajęciach.